2020-yil 15-fevral kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida BMTning sogʻlom turmush tarzi loyihasi boʻyicha xalqaro ekspert, psixologiya fanlari nomzodi Kazakov Luqmon Hakimovichning talabalar bilan psixologik trening doirasidagi uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Unda talaba-yoshlar, professor-oʻqituvchilar va murabbiylar ishtirok etdi. Dars amaliy va nazariy maʼlumotlar, hamda hayotiy misollarga boy tarzda boʻlib oʻtdi.
Mashgʻulotlar jarayonida talabalar uchun interaktiv usullar qoʻllanildi. Shuningdek, psixologik testlar va shkalalardan maqsadli foydalanildi. Natijada, har bir talaba oʻzining qaysi psixologik guruhga mansubligini bilib olish va oʻrtoqlari yoki yaqinlariga qoʻllash imkoniyatlariga ega boʻldilar.
Umuman, “Mahorat darsi” talaba-yoshlar va oʻqituvchilar uchun qiziqarli yangiliklar, hamda amaliy taassurotlarga boy muhitda boʻlib oʻtdi.

Meeting with a practicing psychologist L.Kh. Kazakov at the University of World Economy and Diplomacy
15.02.2020 5196
On February 15, 2020, a psychological training by UN international expert, participant of UN project “Healthy lifestyle”, candidate of psychological sciences, Lukman Kazakov, took place at the University of World Economy and Diplomacy.
Students, professional and teaching staff and coaches took part in the event. The master class was held with practical and theoretical information as well as life examples of the students themselves.
In the process of the training, interactive methods were practiced by students. Also, psychological tests and scales were used purposefully. As a result, every student got the opportunity to find out which psychological group he belongs to and apply it to his comrades and loved ones.
In the final part of the meeting, there was an opinion exchange during which professors and students addressed words of gratitude to the organizers of the master class and praised the substantive side of the event.