JIDU hamda Sudyalar oliy maktabi o‘rtasida o‘zaro hamkorlik to‘g‘risida Memorandum imzolandi
2020-yil 29-yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi Sudyalar oliy kengashi huzuridagi Sudyalar oliy maktabida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti bilan Sudyalar oliy maktabi o‘rtasida o‘zaro hamkorlik to‘g‘risida Memorandum imzolandi.
O‘zaro hamkorlik qilish to‘g‘risidagi Memorandumni imzolashdan ko‘zlangan maqsad, sud va yuridik kadrlarni tayyorlash, fan va texnologiyalarning ustuvor yo‘nalishlariga muvofiq huquqni qo‘llash, sud amaliyoti samaradorligini oshirishga qaratilgan tadqiqotlar o‘tkazishda hamda JIDU “Xalqaro huquq” fakulteti talabalarining amaliyotlarini tashkil etish borasida hamkorlikni rivojlantirishdan iboratdir.

29 января 2020 года в Высшей школе судей при Высшем совете судей Республики Узбекистан был подписан меморандум о сотрудничестве между Университетом мировой экономики и дипломатии и Высшей школой судей.
Целью подписания Меморандума о сотрудничестве является подготовка судебных и юридических кадров, применение законодательства в соответствии с приоритетными направлениями науки и техники и проведение исследований, направленных на повышение эффективности судебной практики, а также развивать сотрудничество в организации практики студентов факультета  «Международное право» УМЭД.
Участники мероприятия подчеркнули, что практическая реализация задач, изложенных в меморандуме, окажет положительное влияние на интересы Сторон и  практическую содействие в повышении эффективности их деятельности.