O’zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 25 yilligini nishonlash tadbirlari doirasida 2016 yil 7 iyun kuni Vatanimizning 25 yilligiga bag’ishlab “Yagonasan, muqaddas Vatan” Respublika tanlovining ikkinchi bosqichi bo’lib o'tdi.
O'zbekiston Respublikasi Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligi tomonidan tashkil etilgan tanlovda Toshkent shahri oliy ta’lim muassasalari ishtirokchilari o’z istedod va mahoratlarini namoyish etdilar.Tanlov yakuniga ko’ra, Xalqaro huquq fakulteti talabasi Ikromov Saidakmal 1-o’rinni egalladi va tanlovning keyingi bosqichiga yo’llanmani qo’lga kiritdi.

В рамках мероприятий празднования 25-летия Независимости Республики Узбекистан 7 июня 2016 года прошёл 2-этап Республиканского смотра-конкурса «Ты едина, священная Родина»,посвященного 25-летию независимости нашей страны.
На конкурсе, организованном Министерством высшего и среднего специального образования республики Узбекистан, свой талант и мастерство продемонстрировал участники из высших учебных заведений города Ташкента. Первое место по решению профессионального жюри занял  Икрамов Саидакмал, студент факультета «Международное право» УМЭД, завоевав тем самым путевку на следующий этап конкурса.