Joriy yilning 4-dekabr kuni, “Xalqaro munosabatlar” va “Xalqaro xuquq” fakultetining professor-oʻqituvchilari va talabalari, “Dunyo boʻylab” telekanali ijodkorlari tomonidan suratga olingan “Shaxsiy yondashuv” telekoʻrsatuvi jarayonida ishtirok etdilar.
Telekoʻrsatuv, Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 27 yilligini munosib nishonlash maqsadida tashkillashtirilgan boʻlib, talabalarimiz undagi mavjud xuquq va burchlarimizni axoli orasida keng targʻib qilish, shuningdek, dunyo xalqlari konstitutsiyasi bilan solishtirgan xolda, Bosh qomusimizning xalqparvarligi va boshqa oʻziga xos xususiyat va qirralari xaqida oʻz fikr-muloxazalari bilan oʻrtoqlashdilar.

Propaganda of the Constitution of the Republic of Uzbekistan
On December 4, 2019 teaching staff and students of faculty «International relations» and «International law» took part in the TV Show « Shaxsiy yondashuv» which was filmed by TV channel «Dunyo bo'ylab».
The TV program was organized to commemorate the 27th anniversary of the Constitution of the Republic of Uzbekistan and our students shared their views on wider informing the public about their rights and obligations, as well they, comparing our Constitution with the constitutions of the world, shared their opinions on the features and other properties of our Constitution.