2019 yil 16-noyabr kuni JIDU o'qituvchilari va talabalari jamoatchilikning taklifi bilan Toshkent shahrida ekologik ekologik aktsiyada ishtirok etishdi. Ushbu tadbir O'zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo'mitasi tomonidan Falcon Hunting Solutions va O'zbekiston landshaft san'ati uyushmasi ko'magida tashkil etildi.
Ushbu aksiyaning maqsadi jamiyatni, davlatni, ommaviy axborot vositalarini va biznesni yagona jamoaga birlashtirish, Toshkent shahrining estetik qiyofasini yaxshilash, fuqarolarning o'z ona vatanining tabiatini asrab-avaylashga mas'uliyatli munosabatini shakllantirish va kelgusida barqaror rivojlanish uchun sharoit yaratishdir.

On November 16, 2019, teachers and students of the UWED took part on the proposal of the public in an environmental campaign for tree planting in the city of Tashkent, organized by the State Committee of the Republic of Uzbekistan for Ecology and Environmental Protection with the support of Falcon Hunting Solutions, as well as the Landscape Art Association of Uzbekistan.
The purpose of this action - the union of society, government, the media and business in a team to improve the aesthetic appearance of the city of Tashkent, the formation of the responsible attitude of citizens to the conservation of the native land, the creation of conditions for the further sustainable development.