Markaziy Osiyoda yoshlar, tinchlik va xavfsizlik
O'zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligining 2019 yil 2 oktyabrdagi 419-sonli xatiga asosan, "Xalqaro munosabatlar" fakulteti 2-bosqich talabasi Aziza Isroilova "Markaziy Osiyoda yoshlar, tinchlik va xavfsizlik" mavzusidagi Markaziy Osiyo yoshlari almashinuvidagi ishtirok etish uchun tavsiya qilindi. Ushbu tadbir 28-31 oktyabr kunlari Dushanbe shahrida (Tojikiston) bo'lib o'tdi.
O'zbekiston delegatsiyasi tarkibiga jami 5 kishi kiritilgan bo'lib, ulardan Aziza Isroilova eng yosh ishtirokchi bo'ldi. U ushbu forum loyihasi doirasida ishlab chiqilgan "Yo'qolgan dunyo" mavzusidagi loyihasi bilan katta qiziqish bilan ishtirok etdi va forumning jarayonida o'z loyihasini muvaffaqiyatli himoya qildi.

According to the letter No.419 dated October 2, 2019, the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, Aziza Isroilova, an active 2nd year student of  the faculty of International Relations, was recommended to participate in the Central Asian Youth Exchange event on the theme “Youth, Peace and Security in Central Asia” which took place on October 28-31 in Dushanbe.
The delegation of Uzbekistan included a total of 5 people, of which Aziz Isroilova was among the youngest. She took part in the event with great interest with her project on the theme “The Missing World,” which was developed as part of the forum’s project, and successfully defended her project to experts over the course of the week.