Markaziy Osiyoda yoshlar, tinchlik va xavfsizlik
O'zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligining 2019 yil 2 oktyabrdagi 419-sonli xatiga asosan, "Xalqaro munosabatlar" fakulteti 2-bosqich talabasi Aziza Isroilova "Markaziy Osiyoda yoshlar, tinchlik va xavfsizlik" mavzusidagi Markaziy Osiyo yoshlari almashinuvidagi ishtirok etish uchun tavsiya qilindi. Ushbu tadbir 28-31 oktyabr kunlari Dushanbe shahrida (Tojikiston) bo'lib o'tdi.
O'zbekiston delegatsiyasi tarkibiga jami 5 kishi kiritilgan bo'lib, ulardan Aziza Isroilova eng yosh ishtirokchi bo'ldi. U ushbu forum loyihasi doirasida ishlab chiqilgan "Yo'qolgan dunyo" mavzusidagi loyihasi bilan katta qiziqish bilan ishtirok etdi va forumning jarayonida o'z loyihasini muvaffaqiyatli himoya qildi.

Молодежь, мир и безопасность в Центральной Азии
Согласно письму №419 от 02.10.2019 года Министерство иностранных дел Республики Узбекистан, студентка 2-го курса факультета «Международные отношения» Азиза Исроилова, была порекомендована для участия на мероприятии по Центральноазиатскому обмену молодежью на тему «Молодежь, мир и безопасность в Центральной Азии», которое проходило 28-31 октября в городе Душанбе.
В составе делегации Узбекистана всего было 5 человек, из них Азиза Исроилова была в числе самых младших. Она с большим интересом приняла участие в мероприятии со своим проектом на тему «Пропавший мир», который был разработан в рамках проекта форума, и по итогам недели успешно защитила свой проект перед экспертами.