2016 yil 11 may kuni murabbiylik soatida barcha fakultet akademik guruhlarida “Bizga tinchlik kerak, omonlik kerak” shiori ostida “Tinchlik – eng aziz ne'mat” nomli videofilm namoyish etildi. Mazkur videofilm yurtimizda ijtimoiy-ma'naviy muhit barqarorligini ta'minlash, turli konfessiyalar va millatlararo totuvlikni mustahkamlashga qaratildi. Shu bilan birgalikda talaba-yoshlarni tinchlik yo'lida hushyor va ziyrak bo'lishga, faravon turmushimizni asrab-avaylash uchun namunali odob-axloqimiz, yaxshi o'qish va mehnat qilishimiz orqali munosib hissamizni qo'shishimiz kerakligiga da'vat etdi.
Mavzu doirasida “Ijtimoiy-gumanitar fanlar” kafedrasi professori R.Farmonov so'zga chiqdi va dunyoda bo'lib o'tayotgan xavotirli voqealarga, diniy ekstremizm va terrorizmning avj olgani, bundan Yevropa mamlakatlari jabr ko'rayotganiga batafsil to'xtalib o'tdi. Bunday murakkab dunyoviy barham berish uchun O'zbekiston o'zining taraqqiyot va istiqlol yo'lidan hech ikkilanmasdan borishi, davlatimiz tinchligi va osoyishtaligini kelajak avlodga qoldirishi uchun barcha kuch va g’ayratini safarbar qilayotganini ta'kidlab o'tdi. Murabbiylar kengashi raisi A.Usmanova namoyish etilgan videofilmdan har birimiz kerakli bo'lgan xulosalarni chiqarishimiz muhimligiga, mustaqilligimizni va tinchligimizni asrash uchun barchamiz mas'ul ekanligimizga e'tibor qaratdi. Videofilmning mohiyati to'g’risida talabalar o'z fikr-mulohazalarini bildirib o'tdi.

Состоялся показ видеофильма “Мир – самое дорогое достояние”, прошедший под лозунгом “Нам нужен мир, нам нужно спокойствие”
11.05.2016 36012
11 мая 2016 года на кураторском часе при участии студентов и кураторов всех академических групп состоялся показ видеофильма “Мир – самое дорогое достояние”, прошедший под лозунгом “Нам нужен мир, нам нужно спокойствие”. Видеофильм посвящен обеспечению в нашей стране социально-духовной стабильности, укреплению межконфессионального и межнационального единства. Вместе с тем, показ фильма стал призывом для молодежи к тому, чтобы на пути сохранения спокойствия надо быть предельно бдительными и осторожными, своим примерным поведением, достижениями в учебе и труде вносить достойный вклад в процветание нашей жизни.
По теме видеофильма выступил профессор кафедры “Социально-гуманитарных наук” Р.Фармонов. Он подробно остановился на происходящих в мире тревоженых событиях, деяниях религиозного экстремизма и терроризма, от которых ужаснулись европейсткие страны. Он отметил, что в такой сложной мировой обстановке, Узбекистан твердо идет по пути своего прогресса и процветания, использует все свои силы и мощь для того, чтобы оставить подрастающему поколению мирную и благополучную страну. Председатель кураторского совета А.Усманова отметила, что каждый, кто просмотрел данный фильм, должен сделать для себя соответствующие выводы, призвала присутствующих к чувству ответственности за нашу независимость и за наше спокойствие. По содержанию видеофильма студенты поделились своими впечатлениями.